Vyberte stranu

10- ročný chlapec, pred 2 rokmi uštipnutý kliešťom. V priebehu niekoľkých dní sa na uštipnutom mieste objavilo začervenanie- 6 cm okruh, ktorý bol červený, horúci, vyzeralo to ako šiška. Po niekoľkých dňoch sa to vyčistilo. Následne sa objavila stuhnutosť krku s bolesťou, ktorá sa šírila do hlavy, bolesť členkov, potom bolesť kolien, kĺbov kľúčnej kosti a sternu. Jeho kĺby opuchli, boli ako balóny naplnené vodou, červené a horúce na dotyk.

Najprv opuchli členky. Opuch sa v priebehu noci znormalizoval, ale o niekoľko dní neskôr sa vrátil. Potom opuchli kolená, znormalizovali sa, potom opuchli sterno-klavikulárne kĺby.
Mal opakované epizódy horúčky 39 ºC, stále iba časť dňa. Počas teploty mal zimnicu, ale nechcel byť zakrytý. Začal byť zmetený, podráždený a letargický. Bol hospitalizovaný, v nemocnici s teplotou 40 ºC. Mal diagnostikovanú lymsku perikartitídu – zápal osrdcovníka a vnútornej časti srdca. ATB – iba malé zlepšenie.

Dostal Ledum 30CH. EKG sa znormalizovalo do 3 dní, teplota klesla.

Po prepustení z nemocnice sa mu ešte vracali opuchy kolien a sterno- klavikulárneho spojenia. Opuchy boli začervenalé a teplé. Niekoľkokrát do týždňa mal bolesti hlavy. Mal pocit, že má uvoľnený mozog v hlave a že mu lieta dopredu a dozadu, pri chôdzi a v aute, keď ho nadhodilo. Pokračovalo mierne stuhnutie krku a šije.

Každé dva týždne a dva mesiace mal veľmi výrazné zhoršenie. Stratil schopnosť čítať.
Ďalej bolo podávané Ledum 30CH, ktoré stále trochu pomohlo. Postupne sa zvyšovala dávka 200 CH, 1M, 10M., ale už sa veľmi nezlepšoval.

Vzhľadom k čiastočnému úspechu Ledum palustre, bolo potrebné uvažovať o inom lieku z čeľade Ericaceae. Andromeda Polyfolia, je rastlina veľmi podobná Ledu.

 

  

Podané: Andromeda Polyfolia LM1. Už dve hodiny po dávke nastalo veľké zlepšenie. Nemá horúčku, žiadne bolesti v kĺboch ani bolesti hlavy. Po dvoch týždňoch chlapcovi opuchol ľavý členok, ale tento problém zmizol do 24 hodín. O 6 týždňov prečítal jednu detskú knihu a stále nemá problémy. Po dvoch rokoch stále bez problémov.

 

Andromeda Polyfolia príznaky:
– hlava- uvoľnený mozog, pocit, kráčanie zhoršuje
– končatiny, bolesť kĺbov reumatická
– končatiny, zápal kĺbov – sinovitída
– končatiny, bolesť, lakeť
– končatiny, kĺby, začervenanie
– gen., ťažkosti šíriace sa hore
– gen., zmeny symptómov rýchle

Prípad Willa Taylora