Vyberte stranu

38 ročný muž, veľa športuje. Má dosť veľa úrazov. Pred 5 rokmi mal autonehodu, po ktorej mu zostal zacviknutý nerv pri krčnej chrbtici, bolesť išla do pravej ruky a prechádzala do tŕpnutia. Lakeť už ani neohne, bolesť je stála, najhoršia ráno po prebudení. Aj cez deň, keď je v nečinnosti, je problém ruku rozhýbať. „Bola to hromadná havária, mal som dosť veľký šok, bol som v centre. Boli tam mŕtvoly, naše auto – úplný šrot. Mal som strach, napätie, potom som pomaly 2 mesiace nesedel v aute. Mal som narazené rebrá a strašné bolesti na pravej strane tela. Ruka, krk, rebrá. Spával som posediačky, lebo to strašne bolelo, najviac keď som si ľahol. Vtedy bolel celý človek. Doslova som mal odpor k posteli, bál som sa jej, že ma to bude bolieť.“ Celý život má rôzne úrazy – 2x zlomená noha, 2x zlomená ruka, 2x zlomené rebrá,10-15x vyvrtnutý členok, zlomený členok. Ak má úraz, napr. že sa poreže, dlho trvá, kým sa to zrastie.

Má rád šport, relax, pohybovú aktivitu, pohybom sa zlepšuje. Rád chodí do hôr. Bol v Nepále, Himalájach, Alpách, stále navštevuje Tatry. Hory má rád preto, že sú spojené s fyzickou aktivitou. „V Nepále som zažil veci, kde som bol totálne fyzicky vyčerpaný a šľapal som s teplotou 39°C.“ Teploty nemá často, ale sú vysoké 39-40°C. Pri silnom mraze mu opuchnú ruky.

Máva často depresie, keď sa uzatvorí do seba a nechce sa s nikým rozprávať, nič riešiť, je sám
v myšlienkach. „Je to taký únik, ktorý nič nerieši, ale v danej chvíli je to dobré riešenie.“ Depresiu dokáže vyvolať problém v komunikácii. Má vnútorný strach z ľudí.

„Ak dva dni sedím doma, musím ísť vonku na pol hodinku sa vyvetrať a potom mi je lepšie“.

„Skôr rozmýšľam a trápim sa nad problémami iných a nie nad svojimi, príliš to prežívam.“

Na PC má fotku hôr.

Liek: ARNICA MONTANA 10M, zopakované po 2 týždňoch

Kontrola po mesiaci : Ruka je už dobrá. Bolesti vymizli, už ho nič nebolí.